اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار در ترکیه ، می توان شهروندی ترکیه را اخذ کرد.

البته به این معنا نمی باشد که برای خرید ملک در ترکیه باید حتما 250 هزار دلار سرمایه گذاری کرد. با مبالغ کمتر هم می توان در ترکیه ملک خریداری کرد. اما با آن نمی توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد. و تنها می توان اقامت معمولی ترکیه را گرفت.

تمدید اقامت با خرید ملک در ترکیه

اگر ملک خریداری شده کمتر از 250 هزار دلار باشد، می توان برای اقامت عادی ترکیه اقدام کرد. که این نوع اقامت تا زمانیکه ملک به نام باشد، قابل تمدید می باشد.

طبق قانون مصوبه در سال 2020، تمدید اقامت از طریق اجاره ملک امکان پذیر نمی باشد و افرادی که قصد تمدید اقامت دارند، باید اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایند. (البته در دوران کرونا این موضوع کمی تغییر کرد و در بعضی موارد تمدید از طریق اجاره هم انجام شد.) مبلغ ملک مهم نمی باشد. و مهم داشتن سند ملک مسکونی در ترکیه می باشد.

اقامت ترکیه
اقامت ترکیه

ملک خریداری شده حتما باید مسکونی باشد و سن آن نیز به نام خریدار بشود. با خرید ملک های پیش فروش و قسطی که سند آن ها به نام نمی خورد و یا ملک های تجاری، نمی توان اقامت گرفت.

مدارک جهت تمدید اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

جهت اخذ اقامت از طریق سند ملکی، نیاز به ترجمه شناسنامه فرزند زیر 18 سال و ترجمه عقدنامه از کنسولگری ایران می باشد.

همچنین علاوه بر کپی تاپو، نیاز به دو برگه برای ملک می باشد. یکی نوماراتاژ که از شهرداری گرفته می شود. و دیگری تاپو دوام بلگسی (تاپو کاییت) که از اداره تاپو می توان گرفت.

ارائه این دو برگه جز مدارک جهت اخذ اقامت ترکیه ضروری می باشد. و در صورت نبود این مدارک، پرونده دچار نقصی مدرک می شود.

افرادی که بار اول اقامت می گیرند، نیاز به ارائه تاپو دوام بلگسی ندارند. ولی افرادی که تمدید اقامت انجام می دهند، می توانند تاپو دوام بلگسی را از دولت الکترونیک خود (E-DEVLET) دریافت کنند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights