ارسال بار از ایران به ترکیه و ممنوعیت های آن

ارسال بار از ایران به ترکیه

ارسال بار از ایران به ترکیه و بالعکس شامل قوانینی است که قبل از اقدام برای ارسال بار، بهتر است این قوانین را بدانید و سپس برای ارسال اقدام نمایید.

ارسال بار به خارج از ایران

زمانی که قصد ارسال یک مرسوله و یا کالایی را به خارج از کشور و یا بر عکس آن، دارید، یکی از مهمترین موضوعات و دغدغه ها، بررسی کالاهایی است که ورود یا خروجشان ممنوع است.

بر اساس کنوانسیون ها و پروتکل های قانونی مشترک، دستورالعمل های مشابهی در بین کشورهای مختلف وجود دارد. بر اساس این دستورالعملهای مشترک، پست کردن برخی از اقلام و کالاها به داخل کشور و یا برعکس آن ممنوع است.

ارسال بار از ایران به ترکیه
ارسال بار از ایران به ترکیه

اما به جز این دستورالعمل های مشترک و قوانین پست بین المللی، هر کشوری نیز بر اساس شاخصه های قانونی و فرهنگی خود نیز محدودیتهایی دارد.

ممنوعیات پست ایران و ترکیه

موارد خورنده اسیدی، انواع اسیدهای کانی مانند اسید نیتریک، اسید سولفوریک و موارد مشابه، انواع ترشیجات دارای سرکه، آبلیمو، آبغوره و … .

انواع باطری اتومبیل و موتور سیکلت دارای آب اسید، انواع باطری خشک.

انواع مواد منجمد و خشک از قبیل مرغ و ماهی و گوشت و موارد مشابه. انواع خوراکی از قبیل مربا، رب و موارد مشابه.

انواع سلاح سرد و گرم.

سایر موارد ممنوعه برای ارسال از ایران به ترکیه

انواع مایعات اعم از قابل و غیر قابل اشتعال، انواع حشرات مرده و زنده، کپسول های شیمیایی سمی ، غیر سمی ، هوش بر اعم از آزمایشگاهی ، جنگی ، کپسول های اکسیژن ، کپسول های، انفجاری . دود زا پر و خالی و… .

یخ خشک، کبریت و فندک و موارد مشابه، انواع داروهای مایع و اسپری ، مشعل جوشکاری، اره شامل اره های قابل حمل بدون سیم.

وسایل ورزش های رزمی که دارای نوک یا لبه تیز و برنده باشند، دیلم و میله اهرم، دستگاه مته و تفنگ های مخصوص پیچ کردن و میخ زدن.

انواع کنسرو و کمپوت و نظایر آنها، انواع شیرینی جات یکپارچه مانند رولت و کیک و نظایر آنها که احتمال اختفاء اسلحه در آنها می باشد.

قراردادن نامه های شخصی و نوشته هایی که جنبه مکاتباتی دارد.

مواد مخدر، اشیاء منافی عفت، اشیایی که از نظر محتوا یا بسته بندی برای کارکنان پست ایجاد خطر کند. و یا موجب کثیف شدن یا خرابی سایر امانات یا تجهیزات پستی شود.

حیوانات زنده، مواد رادیو اکتیو، اشیا که ورود آنها در کشور مقصد ممنوع است . قراردادن پول خرد، اسکناس، اوراق بهادار، طلا، نقره جات، جواهرات و سایر اشیاء قیمتی در مرسولات غیر بیمه با ارزش اظهار شد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights