دلایل انتخاب ترکیه برای مهاجرت

انتخاب ترکیه برای مهاجرت

انتخاب ترکیه برای مهاجرت دلایل زیادی می تواند داشته باشد. مانند آب و هوا عالی، موقعیت های کاری و تجاری مناسب و … . در این مقاله چند مورد مهم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نزدیک بودن ترکیه به ایران

یکی از مزایای نزدیکی ترکیه به ایران، کم بودن هزینه سفر و ساعت سفر می باشد. و افرادی که مهاجرت کرده اند، می توانند به راحتی به ایران رفته و با خانواده خود دیدار داشته باشند. و یا خانواده های آن ها به دیدارشان بیایند.

همچنین ایرانیان برای ورود به ترکیه ، نیاز به ویزا ندارند. و بدون ویزا می توانند 90 روز در ترکیه بمانند.

نزدیکی آداب و رسوم و فرهنگ و نوع غذا بین این دو کشور نیز دلیل مناسبی برای انتخاب ترکیه برای مهاجرت است.

انتخاب ترکیه برای مهاجرت
انتخاب ترکیه برای مهاجرت

ترکیه و ایران حدود 500 کیلومتر مرز مشترک دارند. که به تجارت راحت و آسان بیم دو کشور کمک بزرگی می کند.

مدارس و دانشگاه های ترکیه

افراد زیادی ترکیه را جهت مهاجرت و ادامه تحصیل انتخاب می کنند. ترکیه دارای مدارس و دانشگاه های معتبری است. که مدارک آن ها در سراسر دنیا مورد قبول است. و فرد بعد از فارغ التحصیلی می تواند برای کار به ایران بازگردد. و یا مدرک خود را به سایر کشورها ارائه دهد.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

یکی از موضوعات مهم برای ایرانی ها داشتن حساب بانکی بین المللی در خارج از ایران است. ترکیه این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده است. و افراد ایرانی می توانند به راحتی حساب ارزی باز کنند. و یا حتی درخواست کردیت کارت بدهند.

قیمت پایین ملک در ترکیه

از دلایل مهم می توان به مناسب بودن قیمت ملک در ترکیه نسبت به ایران اشاره کرد. برای اخذ اقامت ترکیه به خرید ملک در ترکیه نیاز است. اما در مقایسه با ایران می توان گفت که قیمت ملک در ترکیه مقرون به صرفه تر است. همچنین نسبت به سایر کشورهای اروپایی نیز قیمت ملک بسیار پایین تر است.

و همانطور که می دانید، ترکیه کشوری نیم آسیایی و نیم اروپایی است. و می توان با خرید ملک با قیمت پایین در یک کشور اروپایی ساکن شد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights