مدارک خرید ملک در ترکیه

مدارک خرید ملک در ترکیه
  • اصل و ترجمه پاسپورت خریدار

علاوه بر ترجمه پاسپورت، ترجمه شناسنامه یا کارت ملی خریدار نیاز می باشد. ترجمه مدارک برای خرید ملک در ترکیه ، باید توسط مترجم رسمی در ترکیه و با مهر تایید نوتر انجام شود.

نکته: در صورتی که خرید ملک توسط وکیل و با وکالتنامه انجام گیرد، و وکیل هم شخص خارجی باشد، ترجمه پاسپورت و کارت ملی (یا شناسنامه) وکیل هم نیاز می باشد.

  • مترجم رسمی؛ در صورتی که خریدار به خواندن و نوشتن زبان ترکی تسلط نداشته باشد، نیاز به مترجم رسمی و مورد تایید اداره تاپو ترکیه می باشد.
  • شماره مالیاتی؛ کد 12 رقمی می باشد که به اتباع خارجی اختصاص داده می شود. جهت انجام کارهای اداری ممکن است به این کد نیاز باشد. مانند افتتاح حساب، تنظیم وکالتنامه ، خرید ملک در ترکیه و … .

اخذ شماره مالیاتی در ترکیه تا قبل از شیوع ویروس کرونا، به صورت حضوری و با داشتن پاسپورت، آدرس، سیم کارت ترک و فرم مربوطه، انجام می شد. با شیوع ویروس کرونا و انجام امور به صورت آنلاین و غیر حضوری، درخواست شماره مالیاتی نیز به صورت آنلاین و از سایت شماره مالیاتی قابل انجام می باشد.

اکسپرتیز یا گزارش کارشناسی ملک ؛ گزارش کارسنانی ملک جهت خرید و فروش ملک در ترکیه برای خارجیان ضروری می باشد. و چه هنگام خرید و چه هنگام فروش، باید گزارش کارشناسی ملک ارائه دهند.

گزارش کارشناسی ملک در ترکیه
گزارش کارشناسی ملک در ترکیه

در گذشته انتخاب شرکت اکسپرتیز به صورت اختیاری بود. اما با توجه به تقلب ها و مشکلاتی که از سوی شرکت های اکسپرتیز (به خصوص در بخش شهروندی) به وجود آمد، این قانون تغییر کرد و شرکت اکسپرتیز جهت بررسی قیمت ملک، توسط اداره تاپو مشخص می شود. این قانون هم مشکلاتی داشت و فروشندگان و شرکت های املاک را با مشکلاتی مواجه کرد. در نتیجه در نوامبر 2021 ، قانون تعمیم یافت. و انتخاب شرکت اکسپرتیز به صورت انتخابی از سوی اداره تاپو و شرکت املاکی هر دو می باشد.

  • ۴ قطعه عکس بیومتریک ؛ تاپو در ترکیه عکسدار می باشد. به همین دلیل از خریدار عکس نیاز می باشد.
  • مدرک دیگری که به تازگی از خریداران خواسته می شود، برگه DOVIZ ALIM BELGESI می باشد. که مبلغ مورد نظر را به یکی از ارزهای خارجی در حساب گذاشته و معادل لیر آن را با نرخ روز بانک مرکزی ترکیه حساب می شود. که باید از بانک با مهر و امضا گرفته شود.

وکلا و کارشناسان حاذق و با تجربه در شرکت آوانگارد، کلیه مراحل حقوقی از پیش از خرید ملک تا بعد از خرید ملک در ترکیه و تحویل سند، به صورت کامل انجام می دهند و در کنار مشتریان هستند. همچنین کلیه امور مربوط به سند زدن در اداره ثبت اسناد ترکیه در حضور مترجم رسمی انجام می شود.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights