مناطق دیدنی قبرس شمالی

مناطق دیدنی قبرس شمالی

مناطق دیدنی قبرس شمالی یکی از موضوعاتی است که کمتر به آن پرداخته شده است. مناطق دیدنی این کشور برای افرادی که قصد سفر یا زندگی در این کشور را دارند، مورد توجه خواهد بود.

انواع جاذبه های دیدنی قبرس شمالی

طبیعت و مناطق دیدنی قبرس شمالی ، تنوع زیادی دارند. شهرهای ساحلی تا شهرهای مدرن و به روز. سواحل در این کشور هم شنی و هم صخره ای هستند. مراکز تفریحی و سرگرمی ، آثار تاریخی و سواحل این کشور ، مکان های مناسبی برای توریستان هستند.

دیدنی های شهر نیکوزیا

شهر نیکوزیا پایتخت این کشور است. به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. در بخش شمالی این شهر جاذبه های دیدنی زیادی وجود دارد. بویوک هان ، حمام و مسجد سلمیه از جمله این جاذبه ها هستند.

قلعه بویوک هان قبرس شمالی
قلعه بویوک هان قبرس شمالی

گشت و گذار در خیابان ها و مراکز خرید و بازار این شهر خالی از لطف نیست و می توانید سوغاتی و صنایع دستی را از این مکان ها خریداری نمایید.

شهر باستانی فاماگوستا

یکی از شهرهای شمالی و زیبا این کشور است. بناها و ویرانه های باستانی و تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد. که می توانید از آن ها بازدید نمایید. از مکان‌های تاریخی این شهر می توان به مسجد سینان پاشا (کلیسای سن پیتر)، مسجد لالا مصطفی پاشا (کلیسای سنت نیکولاس)، کاخ سلطنتی و قلعه اتتلو اشاره کرد.

حیات وحش و طبیعت قبرس شمالی

حیات وحش و به خصوص الاغ های قبرس شمالی شهرت جهانی دارند. کارپاز یکی از مکان هایی است که بازدید از آن توصیه می شود.

سواحل قبرس شمالی

قبرس شمالی یک کشور ساحلی است. و سواحل زیبایی دارد. ساحل لاک پشت و ساحل گلپسایدز دو ساحل معروف هستند که از جمله مناطق دیدنی قبرس شمالی هستند.

مناطق دیدنی قبرس شمالی
مناطق دیدنی قبرس شمالی

ساحل لاک پشت در 16 کیلومتری شرق شهر گرینه می باشد. ساحل شنی است که برای آفتاب گرفتن مناسب می باشد. در فصل تابستان لاک پشت ها برای تخم گذاری به این ساحل می آیند و دلیل نامگذاری این ساحل نیز به همین دلیل است. و محدودیت هایی در این فصل برای ورود به ساحل برای حفاظت از لاک پشت ها در نظر گرفته می شود.

در فاصله 4 کیلومتری قبل از شهر فاماگوسا ساحل گلپسایدز که یکی از ساحل های شلوغ این شهر محسوب می شود، قرار دارد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights