کارشناس سایت 11 آذر 1400 0 نظر

خرید ملک در ترکیه با هدف اخذ شهروندی ترکیه

خرید ملک و شهروندی ترکیه

دولت ترکیه جهت جذب سرمایه خارجی و رونق اقتصاد این کشور، در سپتامبر سال 2018 ، قانونی برای تشویق سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ترکیه ، تصویب کرد. مطابق این قانون، افراد خارجی با سرمایه گذاری در 6 دسته تعریف شده توسط دولت ترکیه، می توانند اقدام به سرمایه گذاری در این کشور و اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه نمایند.

این دسته بندی ها در 6 گروه متفاوت می باشند. از بین این 6 دسته، 2 دسته بسیار طرفدار داشته و می توان گفت تقریبا تمام سرمایه گذاران، یکی از این 2 دسته را انتخاب کرده اند.

شهروندی ترکیه با سپرده گذاری بانکی

اولین مورد، سرمایه گذاری در یکی بانک های ترکیه به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا ( یا معادل آن به لیر یا ارزهای دیگر) می باشد. شخص سرمایه گذار با بلوکه کردن این مبلغ به مدت 3 سال، می تواند اقدام به شهروندی ترکیه نماید.

سپرده بانکی در ترکیه
سپرده بانکی در ترکیه

سرمایه گذار بعد واریز پول به حساب و بلوکه کردن به مدت 3 سال، می تواند درخواست شهروندی دهد. این پروسه حدود 6 ماه زمان می برد. و سود هم به این حساب تعلق می گیرد.

شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

دسته دوم و پرطرفدار، که حتی می توان گفت از سرمایه گذاری بانکی هم بیشتر طرفدار دارد، خرید ملک در ترکیه می باشد. با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا می توان برای دریافت شهروندی ترکیه ، اقدام کرد.

در این مورد هم شخص سرمایه گذار در مراحل شهروندی تعهد می دهد که ملک را به مدت 3 سال نفروشد.

شهروندی ترکیه
شهروندی ترکیه

شخص سرمایه گذار می تواند چندین ملک بخرد که در مجموع 250 هزار دلار باشند. همچنین ملک ها می توانند تجاری، مسکونی، زمین و …. ، و حتی در شهرهای مختلف باشند. و از این جهات هیچ محدودیتی وجود ندارد.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری در ترکیه ، دائمی بوده و حتی بعد از اتمام شرط عدم فروش ملک به مدت 3 سال، شهروندی سلب نمی شود. و شخص سرمایه گذار می تواند بعد از 3 سال ملک خود را بفروشد، ولی همچنان شهرو.ند ترک بماند.

فروش ملک در ترکیه

اخیرا شایعاتی در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه ، در شبکه های اجتماعی پخش شده است، که افراد خارجی، در صورت خرید ملک در ترکیه، امکان فروش آن را ندارند. و برای فروش ملک با مشکل مواجه می شوند.

این مطالب کاملا غیر کارشناسی و کذب می باشند. و صحت ندارند. بعد از خرید ملک در ترکیه، ملک کاملا متعلق به شخص می باشد. و برای فروش هم هیچ مشکل و مانعی وجود ندارد. و شخص خارجی می تواند ملک خود را به شخص ترک یا شخص خارجی دیگری بفروشد.

پیام بگذارید