افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از موضوعات مهم به خصوص برای ایرانیان است. به دلیل تحریم ایران و عدم دسترسی بانک های ایران با بانک های بین المللی، ترکیه این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده که بتوانند در ترکیه افتتاح حساب انجام دهند.

انواع حساب بانکی در ترکیه

حساب بانکی در ترکیه به دو صورت شخصی و شرکتی می باشد. حساب بانکی شخصی برای اشخاص حقیقی است. و حساب بانکی شرکتی برای افراد حقوقی است.

یکی از مهمترین مزیت های افتتاح حساب شخصی در ترکیه این است که به حساب شخصی بر خلاف حساب های شرکتی ، مالیات تعلق نمی گیرد.

افتتاح حساب در ترکیه برای ایرانیان

ایرانیان می توانند با پاسپورت و بدون کارت اقامت ترکیه ، در زراعت بانک ترکیه افتتاح حساب نمایند. همچنین امکان افتتاح حساب ارزی نیز وجود دارد. همچنین امکان دریافت کردیت کارت نیز وجود دارد.

برای دریافت کردیت کارت باید مبلغی در بانک بلوکه نمایید که بتوانید درخواست کردیت دهید.

ایش بانک ترکیه
ایش بانک ترکیه

در صورتی که کارت اقامت ترکیه و آدرس ثبتی معتبر داشته باشید، امکان افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه نیز مقدور می باشد.

مدارک افتتاح حساب در ترکیه

برای افتتاح حساب در ترکیه مدارکی که مورد نیاز است، پاسپورت، شماره مالیاتی و سیمکارت ترکیه می باشد. برای دریافت شماره مالیاتی باید به صورت آنلاین از سایت اداره مالیات درخواست دهید. که به آدرس ترکیه، شماره ترک و پاسپورت نیاز دارید.

خرید ملک در ترکیه و افتتاح حساب بانکی

باتوجه به قانون خرید ملک در ترکیه ، خارجیان برای خرید ملک در ترکیه باید مبلغ ملک را از حساب شخصی خود به حساب فروشنده واریز کنند. بنابراین قبل از خرید ملک در ترکیه باید برای افتتاح حساب اقدام کنید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights