مال تپه استانبول

املاک ترکیه : منطقه مال تپه استانبول  در قسمت آسیایی شهر استانبول بوده و دارای ۱۸ محله می باشد  که از سمت جنوب با دریای مرمره و از سمت شمال با منطقه آتاشهیر ، از سمت غرب با منطقه کادیکوی و از شرق با منطقه کارتال همسایه می باشد .

مال تپه استانبول
مال تپه استانبول

نام این منطقه از استانبول یعنی مال تپه به معنی گنج یا مکعب هایی پر از سکه های طلای انباشته شده میباشد که پس از فتح منطقه Kocaeli  توسط ترک های انجا این اسم را بر اساس افسانه های موجود در تاریخ به این منطقه  داده اند.

پایه های امروز منطقه مال تپه در قرن ۱۶ میلادی بنا و ساخته شده که مربوط به امپراتوری بیزانس میشود.موقعیت منطقه مال تپه در طول تاریخ پس از فتح ترک ها افزایش بسیاری یافت. | مشاور املاک ایرانی در استانبول | دیوار ترکیه املاک |املاک استانبول |

املاک ترکیه
مال تپه استانبول

از ویژگی های منطقه مال تپه استانبول تابستانهای گرم و خشک است. فصل بهار در این منطقه سرد و بارانی و فصل پاییز معتدل و بارانی است.

در منطقه مال تپه حمل و نقل به صورت ریلی و جاده ای در جریان است.

یکی از مهمترین بزرگراههای شهر استانبول اتوبان D100 از وسط این منطقه میگذرد . همچنین خیابان بغداد که از منطقه کادیکوی اغاز شده با گذر از منطقه مال تپه تا منطقه پندیک ادامه دارد.

مراکز آموزشی مال تپه

منطقه مال تپه دارای ۷ دانشگاه بزرگ؛ ۴۳ مدرسه ابتدایی؛ ۴ دبیرستان حرفه ای؛ ۳ دبیرستان.. و ۲ مرکز اموزشگاهی می باشد.

۱۷ مدرسه خصوصی نیز در این منطقه مشغول به فعالیت میباشد.

دانشگاه بزرگ مال تپه در سال ۱۹۹۸ افتتاح و مشغول فعالیت شد که یکی از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه های شهر استانبول می باشد که مسابقه معروف تلویزیونی  O Ses Türkiye یا انتخاب خواننده سال کشور ترکیه همه ساله از ماه اکتبر تا دسامبردر سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار میشود و طرفداران بسیاری در ان شرکت مینمایند.

بیمارستان منطقه مال تپه

در منطقه مال تپه ۱۰ مرکز بهداشت و یک کلینیک  تخصصی وجود دارد.

۳ بیمارستان خصوصی، ۱۵ پلی کلینیک خصوصی ،۶ ازمایشگاه خصوصی در حال خدمات رسانی در منطقه مال تپه می باشند.

مراکزی مانند خانه سالمندان و دانشکده پرستاری نیز از اماکن موجود در این منطقه  می باشد.

برج های لوکس و مدرن مال تپه

منطقه مال تپه استانبول در سال های اخیر رشد چشمگیری

درحوزه ساخت و ساز و انبوه سازی مسکن دارا می باشد.

این منطقه یکی از نگین های زیبایی شهر استانبول در برج سازی و ساخت و سازهای لوکس می باشد .

که طیف گسترده ای از جمعیت از سرتاسر جهان را جهت سکونت در این منطقه به خود اختصاص داده است.

منطقه مال تپه از سمت جنوب با دریای مرمره همجوار است که به منطقه ویژگی خاصی میدهد, که با خرید واحدهای مسکونی در قسمت ساحل میتوان از مناظر و زیبایی های ساحل  و چشم انداز جزایر ادالار بهره مند شد.

شهرک ها و ویلاها و برج های لوکس و مدرن در منطقه  مال تپه در حال ساخت و رو به افزایش است.

وجود فروشگاهها ی معتبر و برند مارکت ها انبوه در این منطقه و همچنین دسترسی های عالی منطقه مال تپه را به محلی خاص برای تمامی افراد تبدیل کرده.

مقایسه آگهی ها

مقایسه